Vasario 24 d. Vievio meno mokykloje salėje jau dešimtą kartą vyko renginys, skirtas Lietuvos profesionaliems dailininkams ir kompozitoriams. Renginio tikslas – supažindinti mokinius su profesionaliais menininkais, jų kūryba bei įkvėpti mokinius sekti iškilių žmonių pėdomis, siekti kūrybinių aukštumų. Šventėje dalyvavo dailininkas, maketų autorius, tapybos plenerų organizatorius, knygų sudarytojas Saulius Kruopis ir kompozitorius, smuiko mokytojas Veslav Sobieski.

Sceną puošė eksponuojami dailės mokinių piešiniai sukurti pagal dailininko Sauliaus Kruopio kūrybą ir Gabrielės Venskutonytės tapytas dailininko portretas. Mokinius parodai ruošė mokytojas Augenis Kasputis.

Renginio pradžioje savo kūrybinę veiklą pristatė dailininkas Saulius Kruopis. Svečias rodė išleistus leidinius, tarp jų įspūdingą 603 pusl. iliustruotą istoriją „NIDA BRUCKE. Ekspresionistinės tapybos plenerų antologija“. Žiūrovai buvo supažindinti su paveikslais tapytais Nepale, Vokietijoje, Indijoje ir kitur, parodomis, sudarytais katalogais, įspūdingais Karaliaučiaus pilies ir Šiaulių senamiesčio maketais bei kita menine, kultūrine veikla. Svarbią vietą dailininko gyvenime užima nuo 1995 m. jo organizuojami Nidos tapybos plenerai, kuriuose dalyvauja dailininkai iš įvairių šalių.

Antroje renginio dalyje mokytoja Gražina Petrauskaitė pristatė kompozitoriaus, mūsų mokyklos smuiko mokytojo Veslav Sobieski kūrybą, kalbino autorių. Mokiniai atliko kompozitoriaus sukurtus kūrinius įvairiems instrumentams. Skambėjo kūrinių įrašų fragmentai, kuriuos atliko Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ ir smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris.

Po renginio dailininkas Saulius Kruopis bendravo su mokiniais, tėvais, piešė jų pageidaujamus motyvus ir džiaugėsi Gabrielės padovanotu portretu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Adelė Kasputienė